Sremska Mitrovica – Zavod za javno zdravlje Sremska Mitrovica objavio je rezultate ovogodišnjeg konkursa „Zdravi zubi za zdrav osmeh“, koji je organizovan nakon završetka Nedelje zdravlja usta i zuba.

Na konkurs je ove godine pristiglo više od 200 likovnih i literarnih radova dece predškolskog uzrasta i učenika osnovnih škola iz čitavog Srema, čime je još jednom potvrđeno veliko interesovanje najmlađih za teme očuvanja oralnog zdravlja.
Najuspešniji radovi biće nagrađeni od strane Zavoda za javno zdravlje Sremska Mitrovica i Zdravstvenog centra Sremska Mitrovica, a potom prosleđeni Institutu za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“. Nagrađeni radovi biće predstavljeni i na simpozijumu zdravstvenog vaspitanja u stomatologiji, dok će najbolji među njima biti korišćeni za izradu zdravstveno-promotivnog materijala namenjenog promociji zdravlja usta i zuba.
Organizatori su čestitali nagrađenim učesnicima i zahvalili se svoj deci, roditeljima, vaspitačima i nastavnicima koji su učestvovali u ovogodišnjem konkursu.
Pročitajte još:
Posebnu pohvalu dobila je srednja vrtićka grupa objekta „Kockica“ iz UPVO „Poletarac“ Ruma, sa vaspitačicama Gordanom Dejanović i Mirjanom Gogić.



The post Više od 200 radova na konkursu „Zdravi zubi za zdrav osmeh“, nagrađeni najuspešniji učesnici appeared first on Ozon Media.