Objavljeno: Ponedeljak, 8. jun 2026. 14:30:00

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen – jelentette ki a miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt. Magyar Péter elmondta, egymilliárd forintos kártalanítási és kártérítési alap létrehozásáról fog dönteni e heti ülésén a kormány a gyermekvédelemben bántalmazást elszenvedőknek, emellett miniszteri biztost neveznek ki a gyermekvédelmi és javítóintézeti bántalmazási ügyek kivizsgálására.
Szerző: MTI