Opština Obilić organizuje „kosovsku proslavu“ godišnjice Boja na Kosovu: Relativizacija nasleđa ili „deo dilova“?
Dnevni list Danas
Opština Obilić organizuje "kosovsku proslavu" godišnjice Boja na Kosovu: Relativizacija nasleđa ili "deo dilova"? 1Kosovska opština Obilić ove godine organizovaće "komemoraciju na Gazimestanu" 15. juna, na 637. godišnjicu kosovske bitke (po kalendaru koji ne koristi SPC). Naši sagovornici ovo posmatraju kao pokušaj kosovskih vlasti da relativizuju srpsko nasleđe, ali dodaju da je glavno pitanje zbog čega je vlast u Srbiji dozvolila da u tome budu uspešne.
.. nastavite čitanje ...