NATO je najavio da će tokom naredne godine postepeno smanjivati broj pripadnika KFOR-a na Kosovu, uz ocenu da je bezbednosna situacija stabilnija nego prethodnih godina. Kako se navodi, reč je o „optimizaciji“ prisustva misije, a ne o njenom povlačenju, pri čemu će KFOR i dalje ostati zadužen za očuvanje sigurnog i stabilnog okruženja i slobode kretanja za sve zajednice.