Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković govorio je o situaciji u Jovinoj gimnaziji u Novom Sadu, navodeći da je Ministarstvo prosvete razgovaralo sa svim stranama i da ne odustaje od rešavanja tog problema, ali da je prioritet da se školska godina okonča regularno.