Od svih ginekoloških maligniteta u Srbiji godišnje oboli oko 3.500 žena
Radio-televizija Vojvodine - Vesti - hronološki
Od svih ginekoloških maligniteta, u Srbiji godišnje oboli oko 3 i po hiljade žena, pola od tog broja, nažalost, ne uspe da se izbori sa bolešću. Da bi se ublažila zabrinjavajuća statistika, naša zemlja bi, kako poručuju onkolozi, trebalo da sledi primer evropskih zemalja, koje su organizovanim skriningom, uz HPV tipizaciju i HPV imunizaciju, ali i primenom inovativnih terapija, uspele da smanje smrtnost od tih kancera.
.. nastavite čitanje ...