Lekar iz doma zdravlja ne može pacijenta da pošalje ni u drugu državnu zdravstvenu ustanovu da radi laboratorijske analize, a kamoli u privatnu, poručio je ministar zdravlja Zlatibor Lončar, u subotu sa narodnog sabora Srbija pobeđuje u gročanskom selu Umčari, nakon što su mu se građani požalili zbog toga. Krivica je, kako kaže ministar, na direktorima domova zdravlja što su to dozvolili.