Izbor, odnosno postavljenje direktora Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju (IHTM), instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, koji je i član Univerziteta u Beogradu, za neke je samo još jedna od klasičnih uzurpacija ministarstva zaduženog za nauku u Srbiji. Za mnoge druge to je pitanje: dokle više? Zar vas nije bar malo sramota?