"Ograničavanje mandata premijera potiče od neviđene koncentracije moći koja je bila u Orbanovim rukama i njegove šesnaestogodišnje vladavine, koja je Mađarsku dovela u ćorsokak", ističe za Danas, Gabor Horvat, novinar i urednik u mađarskom listu Nepsava.