RUTE PRIZNAO: NATO je uvek bio previše zavisan od SAD
Novosti.rs RSS - Današnje vesti

GENERALNI sekretar NATO Mark Rute izjavio je danas da je, istorijski gledano, NATO-a uvek bio "previše zavisan" od Sjedinjenih Američkih Država, ali da nije tačno da se SAD udaljavaju od saveznika, kao i da je toj alijansi, u širem smislu, potrebno "više snage, više resursa i mnogo jača industrijska baza".
.. nastavite čitanje ...