Američki predsednik Donald Tramp potpisao je u sredu uveče u Parizu Memorandum o razumevanju Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana za okončanje rata, što je u Teheranu učinio i iranski predsednik Masud Pezeškijan, a kako prenosi danas Rojters, Tramp je pritom zapretio novim napadima i ubistvima iranskih zvaničnika ako prekrše dogovor.