Objavljeno: Četvrtak, 18. jun 2026. 05:51:00
Američka kancelarija za kontrolu strane imovine (OFAK) produžila je Naftnoj industriji Srbije licencu za poslovanje za još 15 dana, do 1. jula, čime je još jednom odložena odluka o sudbini kompanije koja se već više od godinu dana nalazi pod pritiskom američkih sankcija zbog ruskog vlasništva. Iako su Srbija i Mađarska postigle dogovor o budućem upravljanju NIS-om, ključni problem ostaje nerešen, bez saglasnosti Gazpromnjefta nema prodaje većinskog udela mađarskom MOL-u.