Bivša profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Jelena Kleut izjavila je za N1 da je današnji skup koji su organizovali studenti u Novom Sadu odgovor na zarobljene institucije, a da sa druge strane, režim polako otvara sebi put da ceo studentski pokret proglasi terorističkom organizacijom.