Objavljeno: Nedelja, 21. jun 2026. 15:00:08

Telefonske govornice u Srbiji preživele su ratove, bombardovanje, sankcije, raspad Jugoslavije, Peti oktobar i nastavljaju i dalje da žive, i danas neke od njih stoje na ulicama Beograda kao nemi svedoci istorije. U većini slučajeva više se koriste u svrhu oglasnih tabli za časove engleskog, molere, nestale kućne ljubimce, nego za svoju izvornu upotrebu. Zato smo odlučili da pronađemo neke po Beogradu i da se raspitamo da li su samo tu kao urbani fosili ili i dalje imaju svrhu.