Austrija se suočava sa novim talasom otpuštanja. Samo u 2026. godini više kompanija najavilo je značajno smanjenje broja zaposlenih, dok se nezaposlenost i dalje kreće oko 7,1%, sa preko 300.000 ljudi bez posla. Motociklistički gigant ,,KTM“ nastavlja sa rezanjem radnih mesta, nakon što je u prethodnoj godini otpustio 1.721 radnika, sada planira još 500 otpuštanja. […]
Чланак Hiljade radnih mesta uništeno u Austriji: ,,Ktm“, ,,Hervis“ i javni sektor režu poslove се појављује прво на Vesti Online.