Objavljeno: Nedelja, 21. jun 2026. 17:31:23
ВАШИНГТОН: Промет нафте и гаса кроз Ормуски мореуз се "већ вратио у нормалу" након што су Сједињене Америчке Државе и Иран потписали прелиминарни споразум о поновном отварању кључне поморске руте, изјавио је данас амерички министар енергетике Крис Рајт, истичући да очекује да ће цене енергената наставити да падају.