Полагањем венаца на Словачком војном гробљу у Крагујевцу обележено је 108 година од стрељања словачких војника у Првом светском рату, 21. јуна 1918. године. Венце су положили амбасадор Словачке Михаил Павук, државни секретар Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Антић, заменик председника Скупштине града Нада Миловановић, представници СУБНОР-а и удружења грађана. И […]
Чланак У Крагујевцу одата пошта словачким војницима стрељаним 1918. године се појављује прво на .