Objavljeno: Sreda, 24. jun 2026. 18:38:00
Tokom letnjih meseci potrošnja električne energije dostiže svoj vrhunac zbog čestog korišćenja klima-uređaja, ventilatora, frižidera i drugih rashladnih aparata. Visoke temperature uslovljavaju veće potrebe za hlađenjem prostora, što se direktno odražava na povećanu potrošnju struje u domaćinstvima i privredi. Iako mnogi građani o štednji razmišljaju pre svega zbog nižih računa, stručnjaci podsećaju da racionalna potrošnja električne energije ima i veliki značaj za očuvanje životne sredine i stabilnost energetskog sistema.